Okolie a aktivity

 

Penzión Šindľovec sa nachádza v srdci Štátnych lesov Tatranského Národného Parku v panenskej prírode Slovenských vrchov. Mnoho hostí opisuje toto miesto ako rozprávkove a je pravda, že niekoľko rozprávok sa v tomto okolí aj nakrútilo, jednou z najznámejších je Perinbaba. Roháče sú súčasťou Západných Tatier a v tomto okolí nieje nikdy núdza o program a vyplnenie voľného času. Penzión má najlepšiu polohu k zjazdovke Roháče - Spálená, k množstvu turistických trás, múzeí, termálnych kúpalísk a jaskýň. Niekoľko denná dovolenka u nás ubehne ako voda, ktorá tečie v potoku popri Šindľovci.

ROHÁČE V ZIME

Zverovka je v zimnej sezóne ideálnym miesto pre rodiny s deťmi ale aj pre partie priateľov, či páry, ktoré hladájú romantické súkromie pred okolitým svetom. Zjazdovka Roháče - Spálená je súčasťou obce Zuberec a nachádza sa vo vysokohorskom prostredí Západných Tatier v regióne Orava. Stredisko má krásne hory, tiché a čisté prostredie, dobré klimatické podmienky a skorý štart lyžiarskej sezóny. Vysoká nadmorská výška a ideálna orientácia zjazdoviek spravidla zabezpečujú veľmi dobré snehové podmienky od konca novembra až do apríla. Od zimnej sezóny 2014 je novinkou v stredisku odpojiteľná 6-sedačková lanovka krytá bublinou a s vyhrievaním sedadiel. Lyžiari si ďalej môžu užívať 4-sedačkovú lanovku a tri vleky. Celková dĺžka zjazdoviek, ktoré siahajú až do nadmorskej výšky 1500 metrov, dosahuje takmer 5 km. Všetky upravované terény sú technicky zasnežované.

V areáli je tiež snowboardový park. V stredisku sú pre rodiny s deťmi vyhradené dva vleky a detská škola. Priamo na zjazdovkách sa nachádzajú bufety a samoobslužná reštaurácia. V stredisku je k dispozícii servis, požičovňa lyží a snowboardov, lyžiarska škola, škola snowboardingu a úschovňa.

Bezplatné parkovanie je priamo v stredisku a taktiež premáva bezplatný skibus z obcí Habovka a Zuberec.

Z lyžiarskeho strediska Roháče - Spálená štartujú dva bežecké okruhy s dĺžkou 2,8 a 8,5 km. Tieto bežecké trate sú pri priaznivých podmienkach upravované. Zo strediska sa dá na bežkách vybrať aj na pekné prechádzky na Tatliačku , Látanú dolinu a okolo Zuberca. Na bežkárskych tratiach sa dá využiť klasický aj korčuliarsky štýl.

Ski Resort Roháče http://slovakia.travel/en/rohace-spalena

ROHÁČE V LETE

Rok čo rok sa k nám vracajú verní hostia, ktorí si leto bez našich turistických trás a výstupov už nevedia ani predstaviť. Šindľovec a jeho poloha sú ideálnym miestom pre spoznávanie chránených živočíchov, rastlín, prírodných javov ale aj pre zber hríbov a čučoriedok. Roháče sa právom považujú za najkrajšiu časť Západných Tatier. Rozložitú Roháčsku dolinu lemuje veniec krásnych končiarov, ktorým „kraľuje“ majestátny Baníkov. Ostrý Roháč a Volovec sú zasa roháčskymi „princami“. Vytvárajú nerozlučnú dvojicu štíhlych skalných vrchov na hlavnom hrebeni. Podobajú sa na čertove rohy a azda aj preto dostali toto výstižné pomenovanie. Návštevníci radi vystupujú do Smutného sedla (1965 m), ktoré sa nachádza na hlavnom hrebeni Západných Tatier. Prvým štítom hlavného roháčskeho hrebeňa na východ od Smutného sedla je Plačlivé (2126 m). Spolu s neďalekým Ostrým Roháčom (2084 m) tvorí charakteristickú siluetu nielen rovnomenných Roháčov, ale aj Západných Tatier. Tretím vrchom roháčskeho trojvršia je Volovec (2063 m), ktorého masív sa rozkladá na slovensko-poľskej hranici. Je to z väčšej časti hôľny vrch, z ktorého je najkrajší výhľad v celých Západných Tatrách. Obľúbenou trasou v Roháčoch je aj chodník vedúci okolo Roháčskych plies a k Roháčskemu vodopádu.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom aktivít v okolí penziónu, kontaktujte nás, a my Vám radi zodpovieme všetky vaše otázky.

Informačné stredisko ŠL TANAP-U Zverovka

Otváracie časy:

počas letnej turistickej sezóny od 15.06. do 31.10.
počas zimnej sezóny od 27.12 do Veľkonočných sviatkov
Viac informácii dostanete na telefónnom čísle 043/5395480.


Rozprávková príroda a pohoda - to sú naše Roháče...

VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ (C) PENZION ŠINDĽOVEC 2016